Следующая страничка
ANADOLU

“Më në fund, është bërë i mundur shërimi i prostatitit në shtëpi me kosto të ulët dhe në vetëm 1 javë.” Në Konferencën e XVI Ndërkombëtare të Shëndetit ata folën për një ilaç të ri për prostatitin.

Konferenca e XVI Ndërkombëtare e Shëndetësisë, e mbajtur në Stamboll mbi bazën e Qendrës Mjekësore Anadolu, u bë e pasur me risi dhe risi. Megjithatë, vëmendja më e madhe e mjekëve u përqendrua në një ilaç të ri për prostatitin, i cili ju lejon të përmirësoni prostatën në vetëm 1 javë në shtëpi pa antibiotikë dhe masazh rektal.

Pse problemi i një prostate të sëmurë është kaq i rëndësishëm për vendin tonë?

Sipas statistikave, 63% e meshkujve kosovarë mbi 35-40 vjeç kanë probleme me urinimin dhe potencën, të cilat janë simptomat kryesore të prostatitit të avancuar. Në pjesën tjetër, prostata gjithashtu nuk është në rregull, por ende nuk ka arritur simptomat karakteristike. Sipas të njëjtave statistika mjekësore, procese patologjike në prostatë (në një shkallë ose në një tjetër) vërehen në 98% të meshkujve kosovarë më të vjetër se 35-40 vjeç.

Në vetvete, prostatiti është një rrugë e drejtpërdrejtë fillimisht drejt adenomës së prostatës dhe më pas drejt impotencës dhe kancerit. Problemi ndërlikohet më tej nga fakti se trajtimi i prostatitit është kompleks dhe i gjatë. Është e nevojshme të merrni një sasi të madhe antibiotikësh dhe t'i nënshtroheni një kursi masazhi rektal (mjeku masazhon prostatën me gisht përmes anusit çdo ditë për 2 javë). Por edhe me trajtim të suksesshëm, prostatiti në 87% të rasteve kthehet sërish brenda 1 viti.

Kanceri i prostatës, tek i cili çon gjithmonë prostatiti, është vetëm çështje kohe.

Kanceri i prostatës që është përhapur përtej gjëndrës së prostatës dhe ka prekur indet e afërta.

Shkencëtarët turq kanë gjetur një zgjidhje unike për trajtimin e prostatitit, e cila ju lejon të rivendosni prostatën një herë e mirë në vetëm 1 javë pa vizituar mjekët dhe masazh poshtërues, tërësisht në shtëpi.

Ilaçi u prezantua në konferencë nga një urolog i njohur turk, doktor i kategorisë më të lartë, doktor i shkencave mjekësore, profesor i urologjisë Onder Uygur.

Baza e ilaçit është luleradhiqe, e njohur për shëruesit turq për më shumë se 500 vjet. Efektive në trajtimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar mashkullor dhe femëror, duke relaksuar muskujt e lëmuar të gjëndrës së prostatës, rikthen rrjedhjen e lëngut të prostatës dhe përmirëson qarkullimin e gjakut në indet e gjëndrës.

Tashmë në antikitet, u gjet një mënyrë efektive për trajtimin e prostatitit.

Në vitet 70 të shekullit të kaluar, shkencëtarët turq studiuan përbërjen e ekstrakt luleradhiqe dhe arritën në përfundimin se me të vërtetë ndihmon në ndikimin efektiv në prostatën, si dhe prodhimin e hormoneve seksuale mashkullore. Sidoqoftë, në formën e një zierje, efekti i tij është i parëndësishëm. Ekstrakt përmban substanca të dobishme për burrat, por në sasi shumë të vogla.

Teknologjitë moderne të nxjerrjes së ftohtë ndihmuan në zgjidhjen e këtij problemi, të cilat lejojnë prodhimin maksimal të substancave biologjikisht aktive nga bimët me trajtim minimal termik. Përgatitja e re e cila u emërua Pro Drops, përmban pothuajse 4000 (!) herë përqendrim më të lartë të substancave biologjikisht aktive në krahasim me zierjen e zakonshme. Kjo është ajo që shpjegon efikasitetin e saj të lartë.

Si e komentuan mjekët turq Pro Drops?

«Sigurisht, kjo është një zgjidhje inovative për një problem pothuajse të përjetshëm. Më në fund u bë i mundur shërimi i prostatitit në shtëpi në vetëm 1 javë. Për më tepër, është ekskluzivisht një preparat natyral, pa antibiotikë të dëmshëm dhe asnjë kimi. Pro Drops mund të merret pa recetën e mjekut dhe të përdoret për vetë-trajtim.»

Rezultatet e provave klinike të ilacit

  • Normalizimi i gjendjes së gjëndrës së prostatës - 100% e studimit
  • Trajtimi i prostatitit kronik - 99.8 subjekte të studimit
  • Forcimi dhe rivendosja e fuqisë - 100% e studimit
  • Normalizimi i urinimit - 96% e të studiuarit
  • Përmirësimi i cilësisë së spermës - 94% e atyre të studiuar
  • Përmirësimi i mirëqenies së përgjithshme - 100% e atyre të studiuar

Rezultatet u kryen në Universitetin Mjekësor të Stambollit në 2016-2018. Në total morën pjesë rreth 3000 burra të moshave të ndryshme.

Sa kushton Pro Drops në Kosovë?

Siç shpjeguan përfaqësuesit e delegacioneve të Kosovës, gjatë negociatave është arritur një marrëveshje për furnizimin e Pro Drops pa detyrime doganore dhe pa markup shtesë nga prodhuesit.

Falë kësaj, Ministria e Shëndetësisë mundi të nisë një program të përkohshëm për shpërndarjen e barit me % zbritje për të gjithë banorët Kosovë që vuajnë nga prostatiti.

KUJDES! SHTUAR MË :

Për shkak të numrit të madh të porosive, ne u detyruam të kufizojmë kushtet e promovimit.

Për momentin, promovimi është i vlefshëm deri më përfshirëse. Deri në fund të tij, "Pro Drops" origjinale mund të merret përmes FAQIT ZYRTARE me % zbritje!
Për të marrë Pro Drops për promovimin, duhet të lini një kërkesë në faqen zyrtare të internetit:

9600 ALL 4800 ALLKomentet

Lumnor Halili

Faleminderit për artikullin. Shumë interesante. Me torturoi vertet prostatiti... 4 vjet nuk e mundi dot. Porosi Pro Drops. Do të përpiqem të shërohem.

Aimir Cacaj

Nëse prostatiti nuk trajtohet, mund të ketë pasoja të këqija. Unë kam një mik që vdiq nga adenoma e prostatës. 46 vjeç. 2 femije.

Asdren Curri

Jam plotësisht dakord - gjëra fantastike. E bleva kur shkova me pushime në Turqi në verë. Para kësaj, ai shpesh vraponte në tualet dhe vuante. Fuqia filloi të zhdukej. Pas kursit të marrjes së Pro Drops, gjithçka u largua, fuqia u rrit, problemet me urinimin u zhdukën. Jam i habitur që e shesin me një zbritje të tillë.

Lizja Luga

Një shoqe më tha se ajo dhe burri i saj u trajtuan me këtë ilaç një muaj më parë. Dukej se e ndihmonte shumë. Ishte ose prostatiti ose adenoma. Ata gjithashtu thanë se e gjithë kjo mund të shndërroheni papritmas në kancer.

Miran Kolonja

Porosita. Faleminderit. Me të vërtetë të lira. Porosita nga kjo faqe

Rinor Saliu

Arrita të porosisja për stokun) Ata premtuan të dorëzojnë brenda 3-5 ditësh. Është mirë të kesh një dorëzim kaq të shpejtë.

Rrok Kula

Unë jam 52 vjeç. Fillova të kem probleme me urinimin. Shkoi te mjeku. Ekzaminimi i fundit zbuloi një adenomë me probabilitet të lartë për t'u kthyer në kancer. Unë u trajtova me Pro Drops për rreth 3 javë. Si rezultat, adenoma ishte zhdukur. Fillova të ndihem shumë më mirë. Rritja e performancës dhe humorit.

Lulver Aliti

Kohët e fundit pashë një program për prostatitin. Edhe atje folën për këtë ilaç turk. Ata thanë se brezi i ri dhe në përgjithësi pothuajse "shpëtimi i njerëzimit". Shumë mjekë e kanë rekomanduar.

Erin Topalli

Mori për trajtimin e prostatitit. Gjithashtu të përshkruara nga një mjek. Ai tha se një ilaç modern vendas, i cili është shumë më i mirë se të gjithë në dispozicion. Ndihmuar. Blerë në këtë faqe rreth 1.5 muaj më parë.

Yllmir Gozhita

Faleminderit. Kjo tingëllon interesante.

Pëllumbor Sejko

Duhet të porosis për burrin tim. Meqenëse është në shitje, pse të mos e provoni.

Balish Pojani

Nga prostatiti kursen shumë mirë. Ishte kronike. trajtohet për disa vite. Të gjitha pa dobi derisa provova Pro Drops. Nuk kishte asnjë gjurmë të prostatitit. Dhimbjet e tërheqjes u zhdukën, urinimi dhe fuqia u kthyen në normalitet.

Cirkel Cela

Mjeti është i mrekullueshëm!!! Prostatiti kronik 7-vjeçar ndërroi për 2 javë! Para kësaj, e trajtova 3 herë, të gjitha herë ishte e dhimbshme, por me Pro Drops doli të ishte shumë e thjeshtë. Turqit u befasuan këndshëm.

Gurran Demai

Faleminderit!

Ju mund të porosisni "Pro Drops" me një zbritje në faqen zyrtare të internetit

Netline LLC
129281, Moscow, ul. Izumrudnaya, d. 13, k. 2, et. 1, pom. 1, kom. 2, of. 4
Политика конфиденциальности Пользовательское соглашение